top of page

FRP Dünyası’nı sarsacak bir Proje geliyor!

Güncelleme tarihi: 1 Eki 2021

Tarihe tanıklık etmeye hazır olun. Ülkemizde benzeri olmayan bir kitapla karşınızdayız. Tamamen Türkçe olan FRP kitabı “Gordion Game Altın Şehir” geliyor! Gelin önce neler yapmışız hep birlikte bakalım.


Gordion Game Projesi ne?


Projeye başlangıç tarihimiz 2019 Ağustosu’ydu. Tam 2 yıl sonunda çıkarttığımız kitabımızda "Kendi Maceranı Kendin Yarat" mantığı işliyor. Kitapta anlatılan olayları seçimlerinize göre şekillendiriyorsunuz. Birbirinden farklı sonları bulunan Altın Şehir’de kendi tasarımımız olan fantastik canavarlar sizleri bekliyor. Ek olarak 3 kitap Gordion Evreni’ne eklenecek.


Gordion Game’in Türkçe FRP’ye katkıları neler?


Öncelikle ülkemizde anadilimiz olan Türkçe FRP içeriği çok az bulunmakta. Anlatım ve oynanış bakımından yeterli içerik sunulamıyor. Gordion Game projesinde FRP oyunlarını bilenlerin sayısını artırmayı ve FRP kültürünü daha anlaşılır hale getirmeyi planlıyoruz. Ayrıca kolay başlangıç ve basit anlatımı ile Fate Condensed Sistemi Türkçe lisansı, Can SUNGUR ve Berna Ece GÜNDÜZ’ün çevirisiyle kitabımızda yer alıyor.


Gordion Game şu ana kadar neler yaptı?


· Gordion Game Projesi 2 yıldır aktif durumda. Sizlerle ara ara paylaştığımız duyurularla bir hazırlık aşaması geçirdik.

· Can SUNGUR, Mert GÜNHAN, Arya ZENCEFİL gibi FRP’nin Türkiye ayağının ileri gelen yayıncılarıyla iletişim halindeyiz.

· 2021’de aktif hale getirdiğimiz Discord kanalımızda her Perşembe canlı olarak sunduğumuz soru-cevap kısmı ile oyunculara ışık olmaya çalıştık.· Yerel TV kanallarında ve gazetelerde söyleşiler vererek insanları FRP’ye teşvik ettik.

· Yurt dışında profesyonel olarak FRP sektörü ile uğraşan arkadaşlarımızla buluşup görüşmeler düzenledik.

Gordion Game’in ilerdeki Projeleri neler?


· Yakında çıkacak olan DreamTable projemizle tüm dünyayı ‘artırılmış gerçeklik’ ile güçlendirdiğimiz FRP platformuyla buluşturacağız.

· Gordion Game Altın Şehir dışında planlanmış 3 hikaye kitabımız daha bulunuyor.

· Gordion Evreni’ni tanımlayan büyük bir rehber kitap çıkartmaya hazırlanıyoruz.

· Lise ve üniversite kulüpleriyle bilgilendirici seminerler için görüşüyoruz.

Biz FRP dünyasını güzelleştirirken bizi destekleyen siz FRP severlere teşekkür ederiz. Projelerimizi geliştirirken bizi takip etmeye devam edin. En yakın zamanda yeni kitabımızda görüşmek üzere!

143 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 Comment


Başarılı


Like
bottom of page