top of page

GORDION GAME
ALTIN ŞEHİR

Altın Şehir, Masaüstü Rol Yapma Oyunu’dur. Bir kişinin oyunu yönettiği, diğerlerinin oyunda oluşturdukları karakterleriyle yönetilen dünyadaki maceralarını anlatır. Gordion Evreni hayali bir evrendir. Anadolu toprakları günümüzden çok farklıdır. Yaşayan canlılar bu mistik evrenin birer parçası olarak evrilmiş ve şu anki dünyadan çok farklı yetenekler kazanmışlardır. Dünyada büyüye, Tanrılar’la iletişime sıkça rastlayabilirsiniz. 

Nasıl Oynanır?

En az iki kişiyle oynanır. Bir oyun yöneticisi (GM) ve Oyuncu arasında geçen anlatıma dayalı bir oyundur. GM hikayeyi okur ve gidişatı kafasında belirler. Söz konusu Oyuncular ile beraber karakter kağıdı oluşturur. Karakter kağıdı zamana ve olaya uygun olarak hazırlamalıdır.

Karakter kağıdını indirmek için tıklayın.

karakterkagidimockuppsd2.png
GordionGame.jpg

Oynamak için Ne Lazım?

Fate Condensed için biri oyun yöneticisi olan Game Master (GM) olmak üzere bir ekibe; yani

2-6 kişilik bir arkadaş grubuna, birkaç zar ve incik boncuğa, müsvedde kâğıtlara ve not almak için kalemlere ihtiyacınız var.

Karakterinizi Oluşturun

Dünyanıza karar verdiyseniz sıra oyuncuların karakterlerini oluşturmasında. Bu karakterlere “Player Character”, oyuncu karakteri tabirinin kısaltması olarak PC diyebiliriz. Her bir oyuncu, hikâyenizde bir başrol üstlenir ve kendi karakterinin hareketlerini kontrol eder. Dünyanızda görmek istediğiniz karakteri oluşturun. Unutmayın!

Fate oyunlarındaki karakterler becerikli, çarpıcı ve maceraya hevesli tiplerdir.

gordion - yup.png
Gordion-Mockup4.png

Hemen Başlayın

Ürünümüz 202 sayfa olup, "Hikaye + Evren + Fate Condensed Türkçe Hızlı başlangıç lisansıyla birlikte kalın kapaklı olarak satılmaktadır. Yüksek baskı kalitesindeki görselleri ve birbirinden farklı zindanlar ve yaratıklar siz FRP severler için tasarlandı. 

old-black-background-grunge-texture-dark-wallpaper-blackboard-chalkboard-room-wall.jpg
GORDION GAME

ALTIN ŞEHİR

Evren hakkında daha fazla bilgi için devam edin.

bottom of page