top of page

Gordion Evreni Yükseliyor

Sitemizin Gordion Evreni bölümünün açıldığını söylemiştik. Fakat FRP’ciler daha fazlasını merak ediyor. Bizde yeni bir proje için kolları sıvadık. İkinci Kitabımızın rehber kitap olduğunu söylemiştik. Şimdi de Gordion Evreninde dolanan bir gezginin günlüğünü paylaşacağız. Kitapta belirttiğimiz şehirler, köyler ve Gordion kentine ek olarak sadece kayıt olarak ulaşabileceğiniz ücretsiz içerikler yayınlayacağız. Takipte kalın, çok yakında Gordion Evreni büyüyor!


Kitap Düzeltmeleri


CS’nin geçtiğimiz günlerde katıldığı, FRP Oynuyoruz kanalında yayınlanan, "Türkçe Karakter Oluşturma" videosunda bahsedilen, karakter kağıdındaki silik şekilde basılan en alttaki Hafif Consequence, aslında Ekstrem Consequence ismiyle 8 hasar olacak şekilde yazılacak. Aynı videoda bulunan "Gözlem" skill’ini "Araştırma" olarak düzeltildiğini de öğrendik. Biliyorsunuz Fate Condensed kitabı raflarda yerini almak için hazırlanıyor. Biz Altın Şehir kitabımızı Play Test sürümünde yayınlamıştık. Play test sürümünde yanlış basılan bu talihsiz durumu düzeltmeyi bir borç biliriz.

Gordion Game Altın Şehir Tanıtımı

2. Tanıtımı 31 Ekim Pazar Günü yapılacak d12masada etkinliğinde bir masada Gordion Game açıyor. Alper Başakcı (Ben)’nın GM koltuğunda olduğu bu masa doldu bile! Tapınaktaki keşişlerin Gordion'a yardım edebilecekleri düşünülüyor. Bir büyücüden aldıkları talimatla yola çıkan maceracılar, söylentiler duyuyor. Tapınak kurtuluş bilgisini pekte paylaşmak istemiyor gibi. Her ay yapılması planlanan bu etkinliği takip etmek için d12macera kanalına veya sitesine göz atabilirsiniz.


Discord’da Neler Oluyor?


Gordion Game Topluluğu olarak açtığımız discord kanalımız tam gaz oyunlarıyla devam ediyor. "FRP nasıl oynanır? FRP nedir? " diyenler için GM’lerimiz hazırlanıyor. Kitabı alanlar, Başlangıç Kiti olarak Altın Şehir’i baz alsa da Fate Condensed ile kendi evrenlerine adapte etmeye başladılar bile! Çok yakında yeni oyunlarla discord kanalında görüşmek üzere.


Konuk Olduğumuz İlk Macera!


Geçtiğimiz Pazar FRP oynuyoruz kanalına konuk olduk. Kitaptaki Zindanlar bölümünden İmbar Zindanında geçen çok eğlenceli bir seans oldu. Üstatlar tarafından toplanmış bir grubun macerası bu. Kurucu Kral Gordios ve askerlerinin bin bir zorlukla mühürlediği İmbar, oluşan lanetle mührünü kırmış olabilir. Kontrolü, kırılmışsa mührün tamiri için gönderilen maceracılar bakalım neler yaşamış. Kitaptan çıkarılan ve aynı zamanda yayınlanan ilk seans olma özelliğine sahip bu seansı çok yakında FRP oynuyoruz kanalında bulabilirsiniz.

69 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page